Yarın okullar tatil mi, okul var mı?

Marmara Denizi’nde gelen depremin veliler araştırdığı konuların arasında okulların durumu yer alıyor. Depremin hissedildiği İstanbul, Bursa, Kocaeli, Sakarya ve Yalova yer alırken sadece 1 ilçede okullar tatil edildi.

YARIN OKULLAR TATİL Mİ?

Deprem İstanbul, Kocaeli, Bursa, Sakarya, Çanakkale ve birçok şehirde hissedildi ancak okullar tatil edilmedi.

Yalova’nın Armutlu ilçesinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bugün (4 Aralık Pazartesi) ara verildi.

Yarın okulların tatil edildiğine dair herhangi bir açıklama yapılmadı, okullar her zamanki ders saatlerinde eğitime devam edecek.

OLUMSUZ BİR DURUM YOK

AFAD’dan iki deprem sonrasında yapılan açıklamada “Marmara Denizi, Gemlik Körfezi’nde (Bursa Mudanya açıkları) meydana gelen 5.1 ve 4.5 büyüklüklerindeki depremler sonrasında an itibarıyla olumsuz bir durum bulunmamaktadır. Saha tarama çalışmaları devam etmektedir. Ekiplerimiz teyakkuz halindedir. Etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunarız.” denildi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, depreme ilişkin sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Marmara Denizi Gemlik açıklarında 5,1 büyüklüğünde meydana gelen ve çevre illerden de hissedilen depremde, başta AFAD olmak üzere ilgili kurumlarımızın tüm ekipleri saha tarama çalışmaları için bölgeye sevk edilmiştir. Gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Allah ülkemizi ve milletimizi afetlerden korusun” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx