Tekel Bayisindeki Kan Donduran Olayın Nedeni Ortaya Çıktı!

Esenyurt’ta bir tekel bayiide yaşanan silahlı saldırı Türkiye’nin gündemine oturdu. Eli silahlı 4 kişinin, dükkanda bulunan 3 gence kurşun yağdırdığı görüntüler sosyal medyada gündem oldu. Görüntülerdeki şüphelilerden biri yakalanırken, kan donduran cinayetin nedeni ortaya çıktı. 

Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde dükkana gelen 4 kişi ile kasadaki çalışan arasında sözlü tartışma başlıyor. Saldırganlardan birinin “Babanı çağır konuşalım” dediği duyulurken, iş yeri çalışanının, “Şimdi böyle niye geldiniz bana bi söyleyin” diye yanıt veriyor. Beyaz gömlekli saldırgan ise, “Baban bir şey paylaşmış, çağır konuşalım” diyor.

Kasadaki çalışanın “Babam ne paylaşmış söyleyin” yanıtı üzerine, saldırganlardan biri “Sen bilmiyor musun?” diyor. Olay yerindeki yeşil tişörtlü kişinin kasadaki çalışan omzunu sıkması sonrası arbede çıkıyor.

Aileler arası husumet ve borç iddiası

Sabah Gazetesi’nde yer alan iddiaya göre, tekel sahibinin büyük oğlu daha önce saldırganlardan birini bacağından vurdu. Olayın unutulması için kan parası adı altında bir miktar para ödenirken, genç çocuk ise tutuklandı. Bunun üzerine aileler arasında husumet sona erdi.

Ardından iki aile arasında ticaret yapıldı. Tekel sahibinin borcunu ödememesi ise gerginliğe yol açtı.

İş yerini basanlardan biri ödeme almak için gün içinde arama yaptı. Ancak aramalarına yanıt alamayınca soluğu tekel bayiinde aldı. Burada yaşanan tartışma, vahşetle sonuçlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx