En Eski Oyun Hilesi “Konami Code” Twitter’a Bakın Ne Yapıyor

Merak etmeyin, bu seferki Twittter haberi sinir bozan cinsten değil. Başımıza her gün yeni bir icat çıkartmaya yemin etmiş olan Elon Musk Twitter’la uğraşadursun, sitedeki kullanıcılar oyun dünyasının en ünlü hilesi Konami Code’un siteye eğlenceli bir biçimde entegre edildiğini keşfettiler.

Bu semboller sizin için bir anlam ifade etmeyebilir ama arkalarında koca bir sektörün tarihinden parçalar var.

Görselde yer alan şekiller esasen Konami Code’un ta kendisi. İlk kez 1986 yılında Gradius adlı oyunda kullanılan Konami Code esasen geliştiricinin oyunu kolayca test edebilmesi için bir araçtı ancak oyuncular tarafından keşfedildikten sonra oyun dünyasının en ünlü hilesi oldu.

Konami Code aynı zamanda oyun dünyasının ilk hilesi.

Ancak bahsettiğimiz gibi, esasen bir hile olarak karşımıza çıkmadı. Oyun kumandası ile sırası ile girilen bu kombinasyon oyuncuya 30 can ve sınırsız silah veriyordu. Kod sadece Gradius ile de kalmadı, hem Konami’nin hem de başka pek çok diğer şirketin oyunlarında yerini aldı. Bugün hala eğlenceli bir easter egg ve saygı duruşu olarak da oyunlara eklenmeye devam ediyor.

Elon Musk’ın kurcala kurcala bitiremediği, yakın zamanda kuş logosuna veda edip “X” logosu ile tanıştığımız Twitter’da da bu kod gizli desek?

Aslına bakılırsa Konami Code’un ne kadardır Twitter’ın içinde gizli olduğu tam olarak bilinmiyor. Ancak durumu keşfeden bir kullanıcı bunu ‘X şimdi güncellendi ve Konami Code çalışıyor’ şeklinde paylaştı.

Peki Twitter’a gidip Konami Code’u girersek ne mi oluyor?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx