Black Mirror yaratıcısından samimi itiraf: “Biraz sıkıldım”

Tüm dünyada izlenme rekorları kıran ve adeta bir fenomen haline gelen Black Mirror’ın, geçtiğimiz haftalarda dört yıllık aradan sonra yeni bölümlerle izleyicinin karşısına çıkmaya hazırlandığı müjdelenmişti.

Dizinin yaratıcısı Charlie Brooker da distopik dizinin altıncı sezonda hafif bir sıfırlama ile geri döneceğini açıkladı.

Ayrıca Booker, dizinin aslında Channel 4 tarafından iptal edildiğini de anlattı. Brooker’ın bahsettiği durum, Brooker’ın daha önce dizinin ortak yapımcısı Annabel Jones ile birlikte yazdığı “Inside Black Mirror” adlı kitabında da bahsedilmişti.

Kitapta, kanalın her bölümün ayrıntılı özetlerini önceden görmek istemesini çirkin bir karar olarak gördüklerini belirten ikili: “Geri bildirim geldiğinde, bize bunların pek Black Mirror olmadığı söylendi. Artık parayı dört bölüm için ayırmayacaklardı.”

Black Mirror, Netflix’te izlenme rekorları kıran yapımlar arasındaydı.

Jones ayrıca bir toplantı talep ettiklerini de anlatıyor: “Bu fikirlerin neden Black Mirror olmadığını tartışmak için bir toplantı ayarlamaya çalışıyorduk, böylece endişenin ne olduğunu anlayabilirdik. Gösterinin pek çok ödül kazandığı ve genel olarak gerçekten olumlu karşılandığı göz önüne alındığında, bu garipti.”

Black Mirror yaşanan çalkantılı sürece rağmen tüm dünyada adeta fenomen haline geldi. Ve şimdi dizi dört yıllık bir aradan sonra haziran ayında altıncı sezonuyla izleyicilerle yeniden buluşmak için gün sayıyor.

Altıncı sezonda Aaron Paul, Anjana Vasan, Annie Murphy, Auden Thornton, Ben Barnes, Clara Rugaard, Daniel Portman, Danny Ramirez, Himesh Patel, John Hannah, Josh Hartnett, Kate Mara, Michael Cera, Monica gibi yıldızlardan oluşan bir kadro yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir