Vilayet Sıhhat Müdürü Şenkul uyardı: ‘Kütahya’da Covid-19 hadiseleri yine artışa geçti’

Kütahya Vilayet Sıhhat Müdürü Dr. Eser Şenkul, yaptığı açıklamada, Kütahya’daki Covid-19 hadiselerinin artışta olduğunu söyledi.

Şenkul, “Covid-19 olaylarının dünya genelinde artış gösterdiği, ülkemizin de bu durumdan etkilendiği bilinmektedir. Kütahya’mızda da hadise sayılarında son günlerde artış gözlenmektedir. Tüm dünyayı tesiri altına alan Covid-19’dan korunmak ve virüsün toplumda yayılmasını önlemek için ferdi önlemlere uyulması ve maksat nüfusun aşılanması ile Covid-19’a karşı toplumsal bağışıklık oluşturulması en değerli öncelikler ortasında yer almaktadır” dedi.

“COVİD-19’A KARŞI EN BÜYÜK GÜCÜMÜZ AŞI OLUNMASIDIR”

Covid-19’a karşı en büyük gücümüz aşı olunmasıdır” diyen Vilayet Sıhhat Müdürü Dr. Eser Şenkul “Aşı sayesinde kişinin hem kendisine, hem ailesine, hem de topluma hastalığın bulaşma riskinin önlenmesi amaçlanmaktadır.

Gelinen kademede Covid-19’a karşı en büyük gücümüz kişisel önlemlerle birlikte aşı olunmasıdır. Hastanelerimiz, toplum sıhhati merkezlerimiz, aile sıhhati merkezlerimiz ve taşınabilir takımlarımızla birlikte Kütahya’mızda aşılama faaliyetlerimiz sürat kesmeden devam etmektedir.

Vatandaşlarımızın aşıya ulaşımı için Devletimiz her türlü imkânı vatandaşlarımızın hizmetine sunmaktadır. “e-Nabız” sistemi üzerinden aşı tanımlamaları yapılan vatandaşlarımızın hatırlatma dozunu yaptırmaları Covid-19 ile uğraşımıza büyük katkı sağlayacaktır.

Vatandaşlarımızdan hastalık belirtisi olanların erken periyotta sıhhat kuruluşlarına başvurmaları, Covid-19 tanısı almaları halinde izolasyon kurallarına uyarak, reçete edilen ilaçları kullanmaları ehemmiyet taşımaktadır. Covid-19 hastalığından korunmanın en temel yolunun kişisel önlemlerin alınması ve aşılanma olduğunu unutmayalım. Sağlıklı günler temenni ederim” Tabirlerine yer verdi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*