Tuhaf olay: Hamile görünen adam, ikizini 36 yıl içinde taşıdı

Hamileler kadar şişkin göbeğiyle tanınan ve Hindistan’ın Nagpur kentinde yaşayan Sanju Bhagat isimli bir adam, küçükken de çoğu çocuktan biraz daha çıkıntılı bir mideye sahip olmasına rağmen zinde ve sağlıklı görünüyordu.

Ancak Daily Star’ın haberine göre, çiftlikte çalışan Bhagat’ın karnı, 20’li yaşlarına geldiğinde endişe verici bir boyuta ulaştı. Geçinmek için çalışmaya devam eden adam, şişliği görmezden geldi ve ailesinin endişesinin yanı sıra çevresinin alaylarına da katlandı.

Adam, görünüşü sebebiyle yıllarca çevresindekilerin alaylarına maruz kaldı…

Ancak 1999’da, şişkinlik diyaframına baskı yaptığında ve nefes almasını zorlaştırdığında, sonunda Mumbai’de bir hastaneye kaldırıldı. Doktorlar ilk başta adamın karnında bir tümör olduğunu varsaydı. 

Mideye yapılan operasyon sonrasında kanserli hücre yerine bir insan fetüsü bulan doktorlar ise dehşete kapıldılar.

Şaşıran doktorlar başlangıçta Bhagat’ın tuhaf vakasının “kaybolan ikiz sendromu”na bir örnek olduğunu düşünürken, sonrasında bunun bir “fetus in fetu” anomalisi olduğunu tespit ettiler.

Tümör zannedilen şey, aslında adamın ikiziydi…

Bu anomali, her 500.000 canlı doğumdan sadece birinde meydana geldiği tahmin edilen çok nadir bir durumdur ve bir ikiz diğerinin içinde doğduğunda ortaya çıkar. Doğumdan sonra, doğmamış ikiz, kardeşinin içinde bir “parazit gibi” yaşar.

“Fetus in fetu” anomalisi, her 500 bin doğumdan sadece birinde görülüyor…

Çiftlik işçisinin, tarif edildiği gibi ikizinin “saç ve et yığınına” bakmayı reddettiği ve o zamandan beri herhangi bir sağlık problemi yaşamadan işine dönerek hayatına devam etmeye çalıştığı bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx