Trabzonsporlu Dorukhan Toköz: ‘Avrupa’dan 3 teklif geldi’

Trabzonspor’un ulusal orta alanı Dorukhan Toköz, TRT Spor’a konuştu.

Yeni döneme âlâ hazırlandıklarını söyleyen Dorukhan, “Şampiyonluğun memnunluğunu yaşıyoruz. Dönem içinde çok yeterli çalıştık. Fark açılsa da rehavete kapılmadık. Yabancısı, Türk’ü çok yeterli bir ortam oluştu ekipte ve istediğimiz şampiyonluğu aldık. Şu anda rakiplerimize bakmıyoruz fakat sıkıntı bir dönem bizi bekliyor. Trabzonspor şampiyonluğa oynamak istiyoruz fakat bunu haddimizi bilerek, mütevazı bir formda çalışarak yapacağız. Bu sene daha fazla maç var. Birinci maksadımız Şampiyonlar Ligi’nde kümelere kalmak. Yeni transferlerimiz çok düzgün futbolcular ve çok yeterli beşerler. Hocamız ekibe birisini katarken karakterine de bakıyor. Doğal ki sıkıntı olacak fakat ben tekrar başarılı olacağımıza inanıyorum” dedi.

Geçtiğimiz dönem birçok mevkide oynamasını pahalandıran ulusal oyuncu, “O hafta nerede eksik varsa hocamız bizimle hafta içi konuşuyor ve ‘Seni burada oynatıyorum’ diye evvelce söylüyor. Beni farklı birçok mevkide oynattı bu sene, çok şükür hepsi de düzgün geçti” sözlerini kullandı.

A Ulusal Kadro’nun düzgün bir kuşağa sahip olduğunu söyleyen Dorukhan, “Milli grupta çok düzgün bir nesle sahibiz. Kadro içinde çok yeterli gelişim gösteren oyuncular var ve bizim hak ettiğimiz yerlere geleceğimiz yakın diye düşünüyorum” dedi.

“AVRUPA’DAN 3 TEKLİF GELDİ”

Geçtiğimiz dönem Beşiktaş ile yollarını ayırdıktan sonra özgür kalan Dorukhan, “Geçtiğimiz dönem özgür kaldığımda Avrupa’dan 3 teklif geldi. Türkiye’den de isteyen kadrolar vardı. Birinci gayem Avrupa’ya gitmekti fakat ailemle ve menajerimle görüştükten sonra Türkiye’de daha keyifli olacağıma inandım. Abdullah Avcı’nın bendeki yeri çok başkadır. Beni arayıp ‘Gel, bu sene şampiyon olacağız’ deyince ben de memnunlukla geldim” tabirlerini kullandı.

“70 YAŞINDAKİ TEYZE KADROYU SAYIYOR”

Şampiyonluk kutlamalarının çok yeterli geçtiğini söyleyen Dorukhan, “Şampiyonluk kutlamaları çok hoştu. Hayatımız boyunca unutamayacağımız anılar biriktiriyoruz bu biçimde ve yanımızda da sevdiğimiz beşerler oluyor. Trabzon’da 70 yaşında bir teyze gördüğünüzde size bütün kadroyu sayabiliyor. Bize bu sene çok dayanak oldular. İnşallah biz de yüzlerini yere baktırmayız” diyerek kelamlarını noktaladı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*