Tekirdağ’da, Bulgar turistler ilaç kuyruğuna girdi

Bulgar turistler, bu hafta sonu rotasını Edirne’den Tekirdağ’a çevirdi.

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından aylar öncesinden Yunanistan ve Bulgaristan hudut kapılarında yapılan çalışmalar sonucunda Tekirdağ’a gelen Bulgar turistler, eczaneler önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

İHA’nın haberine nazaran; ülkelerinde bulamadıkları ilaçlar için sıraya giren turistler, yoğunluk oluşturdu. İlaçlarını alan turistler, kentteki mağazalara yöneldi.

“Bazı ilaçlar orada yok”

Varna’dan Tekirdağ’a gelerek turistlere rehberlik eden Şükrü Çetin, “Çoğu ilaçlar Bulgaristan’da olmadığı için onlara burada daha uygun geliyor. Bu yüzden çok talep var. Her çeşit ilaca talep gösteriyorlar. Kimi ilaçlar orada yok. Kimileri da çok kıymetli olduğu için buradan alıyorlar. Tekirdağ’da eczanelere geliyorlar. Alışveriş merkezine gidecekler alışveriş için. Kıyısı gezecekler. Tekirdağ’ın hoş bir kent olduğunu biliyorlar, daha evvelden araştırma yapmışlar. Besin olsun, dokumacılık olsun, mobilya olsun her çeşit eserlere talep gösteriyorlar.” dedi.

“Orada bulamadıkları eserleri buradan tedarik edecekler”

Turist kafilesine rehberlik eden Mehmet Zeki Gönenç ise, “Bulgaristan Varna’dan arkadaşlarımız var. Hepsi Bulgaristan’dan gelen Bulgar arkadaşlar. Ülkemizi, Tekirdağ’ı ziyaret ettiler. İlaç gereksinimleri var onları bir eczaneye getirdik. Orada bulamadıkları eserleri buradan tedarik edecekler. Biz de burada insani olarak yardımcı oluyoruz. Ben Tekirdağlıyım, Bulgaristan’a Varna’ya gittim. Oraları gördüm. Düzgün beşerler, hepsinden biz mutluyuz. Artık onları burada konuk edeceğiz. İlaç dışında alışveriş merkezine gidecekler, genel muhtaçlıkları var. Özel şeyleri varsa onları soramayız biz, genel gereksinim. Alışveriş yapacaklar. Zira Türkiye’deki, Tekirdağ’daki malları beğeniyorlar. Edirne’ye de geliyor bu beşerler. Tekirdağ’a da geldiler. Bugün burada onlarla birlikteyiz.” sözlerini kullandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*