Sultangazi’de yol çalışmasında havan topu bulundu

Sultangazi’de, polis merkezi amirliğinin yanında yapılan yol çalışması sırasında havan topu mermisi bulundu. İstanbul Emniyet Müdürlüğü grupları mermiyi inceleme altına aldı. Çalışanlar bölgenin daha evvel askeri alan olduğunun altını çizdi.

DHA’nın aktardığına nazaran, Sultangazi Mahmutbey Yolu Caddesi’nde belediye tarafından yapılan yol hafriyat çalışmalarında havan topu mermisi bulundu. Şehit Mustafa Tercan Polis Merkezi Amirliği’nin çabucak yanında yapılan çalışmada iş makinesi operatörü, havan topu mermisini fark ederek çalışmaları durdurdu.

İhbar üzerine bölgeye gelen polis ekipleri güvenlik tedbiri aldı. İncelenmek üzere Bomba İmha ve İnceleme Şube Müdürlüğüne götürülen bombanın menşei ve kaç yıllık olduğu incelemelerden sonra belirlenecek.

Belediye çalışanlarından Fevzi Güler, havan topu mermisinin bulunduğu bölgenin daha evvel askeri alan olduğunu belirterek, “Kazı yaparken arkadaş gördü. Bizde polise haber verdik. Havan topu mermisi olabilir. Burası evvelce askeri alandı. Benim çocukluğum burada geçti. Bizde ufakken gibisi şeyler buluyorduk. Lakin bu kadar büyüğünü de bulmamıştık” dedi. (HABER MERKEZİ)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*