Son dakika! Nebati’den KKM savunması: Eleştirenlerin uygun niyetinden kuşku ediyorum

Kur Muhafazalı Mevduat sistemine yönelik tenkitlere toplumsal medya hesabından cevap veren Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, ”Tasarruf sahiplerinin 3’te 1’i döviz yerine bu yararlı yatırım aracını tercih ediyor. Kur Muhafazalı TL Mevduat hesabını haksızca eleştirenlerin yeterli niyetinden kuşku ediyorum” dedi.

Nebati, KKM için “Milletimizin tasarruflarını döviz yerine Türk Lirası’na yatırmasını teşvik eden, bu sayede ekonomimize çok değerli katkı sağlayan bir enstrümandır.” sözlerini kullandı.

Nebati’nin açıklamaları şu formda:

”Kur Muhafazalı TL Mevduat hesabı, milletimizin tasarruflarını döviz yerine Türk Lirası’na yatırmasını teşvik eden, bu sayede ekonomimize çok kıymetli katkı sağlayan bir enstrümandır.
Tasarruf sahiplerinin 3’te 1’i döviz yerine bu yararlı yatırım aracını tercih ediyor. Böylelikle hem ekonomik büyümemize katkı sağlıyor hem tasarruf ediyor hem de döviz kurlarında manipülasyon yapmak isteyen berbat niyetli güçlerin yoluna taş koyuyor.

Ülkemizde enflasyonu tetikleyen çok kur hareketleri ile gayretimizde vatandaşlarımızla birlik olmamızı sağlayan en kıymetli enstrümanlardan biri olan Kur Muhafazalı TL Mevduat hesabını haksızca eleştirenlerin düzgün niyetinden kuşku ediyorum.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*