‘Rent a car’ şirketi araçlara ziyan verip müşterileri dolandırmış

Müşterilere kiraladıkları araçlara bir mühlet sonra ziyan verip alınan ‘provizyon’ ya da ‘depozito’ bedellerini masraf göstererek el koyan 9 rent a car şirketine operasyon düzenlendi. Dolandırıcılık yaparak haksız yarar sağlayan ve müşterileri mağdur eden 10 şüphelinin 8’i yakalandı.

İstanbul’da 9 araç kiralama firmasının, müşterilerini akıl almaz bir tuzakla dolandırdığı ortaya çıktı. İstanbul Mali Kabahatlerle Uğraş Şube Müdürlüğü’ne gelen çok sayıda ihbar sonrası, takımlar olayla ilgili geniş çaplı çalışma başlattı.

Emniyete ihbarda bulunan vatandaşlar o firmalardan araç kiraladıktan bir müddet sonra araçlarında çizikler ve çeşitli hasarlar gördüklerini, fakat bu hasarları kendileri vermedikleri halde firmaların kendilerinden aldıkları provizyon ve depozitolarını tamir masrafı olarak el koyduklarını söyledi. Yapılan ihbar ile ilgili teknik ve fiziki takibin akabinde, bu sabah 10 şüphelinin yakalanması için 10 mesken ve 1 işyerine baskın düzenlendi. Operasyonlarda dolandırıcılık olayına karışan rent a car vazifelisi 8 kuşkulu yakalandı.

Baskın yapılan adreslerde 3 silah, bu silahlara ilişkin mermiler v çok sayıda evrak ele geçirildi. Yapılan tespitlerde şüphelilerin kiraladıkları araçları GPS yardımıyla buldukları ve çeşitli ziyanlar vererek fiyatını vatandaştan istediği saptandı. Yakalanan 8 kişi emniyete getirilirken, firari 2 şüphelinin yakalanması için çalışmaların devam ettiği aktarıldı. Zanlıların emniyetteki süreçleri sürüyor. (İHA)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*