# nvidia

Gökhan G.
Gökhan G.

2022 teknoloji trendleri Tam Boyutta Gör

Deloitte’nin bu sene 13.’sü yayımlanan Teknoloji Trendleri Raporu ile 2022’de öne çıkması muhtemel teknolojilere ilk bakış atıyoruz. İşte 6 başlıkta 2022 teknoloji trendleri: 

2021’in dikkat çeken 10 teknolojik ürünü

2 ay önce eklendi

1. Veri paylaşımı kolaylaşacak

2022 teknoloji trendleri Tam Boyutta Gör

Son teknolojik gelişmeler, gizlilikten ödün vermeden kuruluşlar arasında veri paylaşımını basitleştirmeyi vaat ediyor. Bu da veriye dayalı yeni fırsatları doğuruyor. Öyle ki bir ekosistem veya değer zinciri içindeki güvenli verileri başkalarıyla paylaşma yeteneği, yeni iş modelleri ve ürünlerin ortaya çıkmasını sağlıyor. Örneğin, araştırmacılar COVID-19 pandemisinin ilk günlerinde çeşitli  platformlarda klinik verileri bir araya getirerek tedavi ve aşıların geliştirilmesini hızlandırabildi.

2. Bulut çözümler dikeyleşiyor

2022 teknoloji trendleri Tam Boyutta Gör

Bulut bilişim şirketleri, artık eski süreçleri modernize eden ve inovasyonu hızlandıran sektöre özel çözümler sunabiliyor. İşletmeler bu sayede, kaynaklarını kritik strateji ve rekabetçi farklılaşma alanlarına yöneltme konusunda daha özgür olacak.

3. Blockchain

2022 teknoloji trendleri Tam Boyutta Gör

Blockchain teknolojisi, organizasyonel sınırların ötesinde iş yapmanın doğasını temelden değiştiriyor ve birçok şirketin maddi ve dijital varlıkları nasıl üretip yönettiklerini yeniden tasarlamalarına yardımcı oluyor.

4. Geniş ölçekli otomasyon

2022 teknoloji trendleri Tam Boyutta Gör  

Geliştirme süreçleri de dahil olmak üzere hemen hemen her alanda proaktif otomasyon süreçleri aktif rol oynamaya başladı. Otomasyon süreçlerinin önümüzdeki yıl da genişlemesi bekleniyor.

5. Siber yapay zeka

2022 teknoloji trendleri Tam Boyutta Gör

Kuruluşlar güvenlik ihlalleriyle mücadele ederken; siber yapay zeka, güvenlik ekiplerinin yalnızca siber saldırılara daha hızlı yanıt vermesini değil, aynı zamanda bu hareketleri önceden tahmin edip önlemesini sağlayan bir güç çarpanı olabilir.

6. Akıllı cihaz patlaması

2022 teknoloji trendleri Tam Boyutta Gör

Akıllı cihazların giderek artması ve artan otomasyon ihtiyacı, BT’nin görev alanını ağa bağlı akıllı fabrika ekipmanlarını, endüstriyel robotları, insansız hava araçlarını, sensöre gömülü cihazları ve sayısız diğer iş açısından kritik varlığı içerecek şekilde genişletiyor.

https://www2.deloitte.com/content/dam/insights/articles/US164706_Tech-trends-2022/DI_Tech-trends-2022.pdf

Yorum Yaz Paylaş Tweetle Abone ol

Eposta ile Paylaşın başlıklı bu arkadaşınıza postalayın.

Anasayfa Yazılım Blockchain Haberleri 2022 teknoloji trendleri

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz: DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*