Nişandaki ‘halayı yavaş çek’ hengamesi makûs bitti: 4 kişi bıçaklandı

Adana’nın Sarıçam ilçesi Gültepe Mahallesi’nde meydana gelen olayda Nuriye Gül Peler (22) ve Tamer Mert Ayhan (22) evlilik yolunda birinci adımı atarak nişanlandı. Aile ortasında düzenlenen nişan merasiminin akabinde 2 aile kız konutunun önünde halay çekmeye başladı.

“HALAYI YAVAŞ ÇEK, BAYANLAR RAHATSIZ OLUYOR”

İddiaya nazaran, Nuriye Gül Peler’in kuzeni Ferhat Ateş, erkek tarafının akrabası S.C.’ye ‘Halayı yavaş çek. Arkandaki bayanlar rahatsız oluyor’ dedi. Bunun üzerine S.C. ve Ferhat Ateş ortasında tartışma çıktı. Nuriye Gül’ün ağabeyi Bayram Peler, tarafları sakinleştirmeye çalışırken S.C., evvel Bayram Peler’i 3 kere bacağından, sonra da Ferhat, Vedat ve Sedat Ateş kardeşleri bedeninin çeşitli yerlerinden bıçakladı. S.C. de elinden yaralandı.

İhbar üzerine bölgeye çok sayıda polis ve sıhhat takımı sevk edildi. Yaralılardan 4’ü ambulanslarla Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’ne, Bayram Peler ise Adana Kent Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

HASTANEDE KARŞILAŞIP TEKRAR ARBEDE ETTİLER

Otomobille hastanelere giden taraflar; Balcalı Hastanesi önünde de karşılaşınca tekrar arbede etmeye başladı. Ayrıyeten Adana Kent Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde de Bayram Peler erkek tarafı tarafından darp edilmeye çalışıldı.

S.C. CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

Gözaltına alınan S.C. ise tutuklanarak cezaevine gönderildi. Arbedenin üzerine iki gencin nişan merasimi yarım kaldı. Bu hafta ise barış için ailelerin görüşmelere başlanacağı öğrenildi.

Nuriye Gül Peler, en memnun gününün mahvolduğuna üzülerek, “Biz halaydaydık. Her şey biran da oldu. Kendisini bilmez biri yüzünden bu olaylar gelişti. Üzgünüm. Benim en memnun günümü mahvetti. Ben barış olmasını istiyorum” dedi.

“ARAYA GİRDİM BACAĞIMDAN 3 SEFER BIÇAKLANDIM”

Bayram Peler ise mevtten döndüğünü anlatarak, “Olay sırasında kız kardeşim ve damat ile halay çekiyordum. Bu sırada kuzenim ve erkek tarafından bir kişi ‘Halayı yavaş çek’ denmesi üzerine hengame etmeye başladılar. Bende ortaya girdim ve bacağımdan 3 sefer bıçaklandım. Gerimi döndüğümde bayılmıştım. Beni damat hastaneye götürdü. Gerimden da 4 kişi yaralanmış” diye konuştu.

“KARDEŞİMİZİN EN KEYİFLİ GÜNÜ KANA BULANDI”

Aileler ortası barışın olmasını istediğini söyleyen Peler, “2 tarafa da çağrım barıştır. Biz barıştan yanayız. Kardeşimizin en keyifli günü kana bulandı. Keşke olmasaydı. Her 2 tarafında barışmasını isteriz. Ben hastanede sedyedeyken de akın devam etti. Her şeye karşın büyüklerimiz ortaya girdi. İnşallah barış sağlanacak. Bir kişinin yaptığı aksiyon hepimize mal oldu” sözlerini kullandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*