Mucize bebek ailesine kavuştu

İzmir’de gebeliğin 23’üncü haftasında dünyaya gelen Defne bebek, 104 gün süren ağır bakım macerasının akabinde ailesine kavuştu. Gözyaşlarını tutamayan Anne Ayşe Uygun, “Eşimle ayaklarımız yere basmıyor. Bu kadar küçük doğup, bu kadar kısa müddette sıhhatine kavuşması mucize gibi” dedi. Bebeğin hekim ve sıhhat çalışanlarının gayretleriyle sıhhatine kavuştuğunu söyleyen Uygun, “Bu noktaya gelene kadar çok yol kat ettik. Korktuk, üzüldük, heyecanlandık kimi vakit umudumuzu yitirdik, yapamayacağımızı düşündük lakin pes etmedik. O bizden daha dirençli çıktı. Defne bu haftalarda doğup sıkıntısız çıkan az bebeklerden bir tanesi” diye konuştu.

590 GRAMA KADAR DÜŞTÜ

Defne bebeğin bedeninde yaygın ödem olması sebebiyle beden tartısının 825 gram ölçüldüğünü belirten Yenidoğan Ağır Bakım Sorumlusu Uzm. Dr. Vagif Samadli, “Bu nedenle birinci hafta beden yükü 590 grama kadar düşen bebeğimiz doğum tartısına tekrar 21’inci günde ulaştı. 38’inci haftada 3bin 380 gram olarak sağlıklı biçimde taburcu edildi” dedi. Uzun uğraşın akabinde 38’inci haftada taburcu olan Defne bebek, 3 kilo 380 grama ulaştı.

ŞİDDETLİ SÜREÇ GERİDE KALDI

Çok güçlü bir sürecin geride kaldığını belirten Dr. Öğr. Üyesi Volkan Emirdar ise, “Yeni doğan grubumuzun üstün gayreti ve tüm uğraşları ile sağlıklı bir biçimde bebeğimizi ailesi ile birlikte konutuna gönderiyoruz. Hepimiz çok memnunuz. Bu iş bir takım işi. İnşallah her vakit bu türlü hoş haberlere birlikte imza atarız” diye konuştu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*