MEB açıkladı: Okul aktifliklerine düzenleme

Okul-Aile Birliği Yönetmeliği’nde değişikliğe gidildi.

Milli Eğitim Bakanlığının, Okul-Aile Birliği Yönetmeliği’nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna nazaran, Birlik tarafından gerçekleştirilecek tüm faaliyetler, 1739 sayılı Ulusal Eğitim Temel Kanunu’nda yer alan Türk ulusal eğitiminin genel ve özel gayeleri ile temel prensiplerine uygun olarak düzenlenecek.

Faaliyet içerikleri öğrencilerin bedensel, zihinsel, ahlaki, toplumsal ve duygusal gelişimleri ile Türk milletinin ulusal, ahlaki, insani, manevi ve kültürel bedellerine alışılmamış olmayacak halde planlanacak.

Hazırlanan seminer, müzik, tiyatro, spor, sanat, seyahat, defile, stant, kermes ve gibisi faaliyetler, toplumsal etkinlikler heyeti tarafından incelenecek ve okul müdürünün onayıyla gerçekleştirilecek.

Okul müdürü, Birliğin yaptığı her türlü aktiflik ile iş ve süreçlerin ilgili mevzuata uygunluğunu denetleyecek ve Birlik tarafından gerçekleştirilecek seminer, müzik, tiyatro, spor, sanat, seyahat, defile, stant, kermes ve gibisi faaliyetlerin öğrencilerin bedensel, zihinsel, ahlaki, toplumsal ve duygusal gelişimleri ile Türk milletinin ulusal, ahlaki, insani, manevi ve kültürel bedellerine uygun olarak düzenlenmesini sağlayacak.

Bursa’da, bir ilkokulda okul aile birliğince düzenlenen bir aktiflikte dansöz sahne alması tartışma yaratmıştı .

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*