Konutta, asansörde dehşeti yaşadı: ‘Ben öldükten sonra hakkımı savunmayın’

Olay, Seyhan ilçesine bağlı Gürselpaşa Mahallesi’nde meydana geldi. Argümana nazaran, İstanbul’da genel koordinatör olarak vazife yaparken babası rahatsızlanınca Adana’ya gelen Fide Uyarlar (42) meskeninin bahçesinde köpeklerini gezdirirken Gökhan K. (45) ile tanıştı.

Yalnızca birkaç defa Gökhan K. ile merhabalaşan Uyarlar, daha sonra şahsın tacizine maruz kaldı. Uyarlar’ın konutuna giren şahıs bayanı günlerce alıkoyup taciz edip, kolunu kırdı. Bayan ise endişesinden ve bir daha kendisine bulaşmaması için şikayetçi olmadı. Fakat Gökhan K. bir müddet sonra tekrar genç bayanın meskenine gelip zorla konutta kalıp bayanı günlerce darp etti. Bir mühlet sonra da Uyarlar’ı asansöre binerken yakalayan şahıs burada bayanı taciz etti.

POLİS BASKINLA GÖZALTINA ALDI

Bayan da Gökhan K.’den kurtulmak için ona tokat atıp tekrar asansöre bindi lakin zanlı da gerisinden binip bayanı taciz etti. Bu anlar anbean görüntülendi. Uyarlar, bunun üzerine zanlıdan şikayetçi oldu. Zanlı da bayan kendisine tokat attığı için şikayetçi olunca Fide Uyarlar hem kuşkulu hem de müşteki oldu. Bayan bir daha kendisini rahatsız etmeme karşılığında zanlı ile uzlaştı. Fakat zanlı uzlaşmaya karşın 22 Mayıs günü genç bayanın meskenine yan tarafının balkonundan girip, Uyarlar’ı darp edip taciz etti. Sabaha kadar konutta kalıp bayana tecavüz etmeye çalışan zanlı daha sonra kaçtı. Genç bayan, zanlı kaçtıktan sonra kamera imajlarıyla birlikte polise giderek şikayette bulundu. Zanlı da polis tarafından konutuna yapılan baskında gözaltına alındı.

 

“BEN ÖLDÜKTEN SONRA HAKKIMI SAVUNMAYIN”

Uyarlar, yaşadığı dehşet anlarını gözyaşları içinde anlatarak, “Bu bana yaptığı üçüncü darp hadisesi. Daha evvel 1 hafta boyunca konutumda beni hapsetti ve telefonlarıma el koydu. Daha sonra 1 ay ortalıktan kaybolmuştu. Uludağ’a gittim, orada düşüp bacağımı kırdım. Konutta yürüteçle yürüyordum, gece 00.30’da alkollü bir formda kapıma geldi. Gece 00.30’dan sabah 06.30’a kadar dövdü ve benimle evleneceksin diyerek zorladı. Bununla yeterlilikle konuştum tamam sen git, artık ailem gelecek dedim ve gitti. 1 hafta sonra benden uzak durması koşuluyla uzlaşma imzaladım. Maalesef, bende kalıcı bir iz, yara ya da sakatlık bırakmaz ise içeriye atılmıyormuş. O nedenle ben bu uzlaşmayı imzalamak zorunda kaldım. Ben öldükten sonra hakkımı savunmayın” dedi.

‘MERMİ MANYAĞI YAPARIM’ TEHDİDİ

Uyarlar, dün akşam 18.30 üzere, şahsın balkonundan konutuna girdiğinin altını çizerek şöyle devam etti:

“Köpeklerimi öldürmekle tehdit etti. Daha sonra çırılçıplak beni soydu ve tecavüz etmeye ve fotoğraflarımı çekmeye çalıştı. ‘Bunları yaparsan hakkında kullanacağım’ deyince vazgeçti. Beni ailemle tehdit ediyor, mermi manyağı yapacakmış. ‘Ben öldükten sonra benim hakkımı savunmayın’, tek cürmüm ‘istemiyorum’ demek. Ben kendimi savunurken tırnakladığım için ben kuşkulu o ise mağdurmuş. Bu kişi ruh hastası, seven insan bunu yapmaz. Bu sevgi değil takıntı haline getirmiş. Bu kişi gidecek içeride birkaç ay yatacak daha sonra çıkınca tekrar gelip beni öldürene kadar uğraşacak. Beni döverken yalvarıyordum, ağzımdan ve burnumdan kan geliyordu ‘öldür beni artık’ dedim. ‘Seni öldürmeyeceğim süründüreceğim’ dedi.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*