İstek Çalımbay’dan Stefan Kuntz’a sitem!

Ziraat Türkiye Kupası’nda olağan müddeti 1-1 berabere biten final maçında Yukatel Kayserispor’u uzatmalarda 3-2 yenen Demir Küme Sivasspor, düzenlenen merasimle kupasını aldı. 

İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanan müsabakanın akabinde büyük sevinç yaşanırken, teknik direktör Rıza Çalımbay A Spor’a konuştu.

Çalımbay şu tabirleri kullandı:

“Çok hoş, zevkli bir maç oldu. Bizim en büyük gayelerimizden biriydi. Sivasspor’un kupası yoktu, finale bile kalamamştı. Bunu gerçekleştirmemiz gerekiyordu. 3 yıldır buradayım ve 3 yıldır Avrupa’ya gidiyoruz. Bir Anadolu kadrosu için çok kıymetlidir bu. Sezonu birinci biz açtık, en son biz kapattık.

Buraya gelirken ‘eğer gaye yoksa ben gelmem’ dedim. Bazen kendi gayemi kendim koydum. Bir Anadolu kulübüyüz. Fazla bir bütçemiz olmuyor. İstediğimiz her oyuncuyu alma bahtımız olmuyor. Biz yalnızca gücümüzün yettiği oyuncuları alabiliyoruz. Biraz daha fazla bütçe olsa daha farklı şeyler olabilir. Pandemiden evvel ligin birinci yarısını önder bitirdik. Rahatlıkla şampiyon olabilirdik. Maalesef bütçe olmadığı için devre ortası istediğiniz üzere transfer yapamıyorsunuz. Biraz bütçe, taraftarın ve idarenin çok büyük katkısı olması gerekiyor.”

BASIN TOPLANTISI

 Sivasspor Teknik Yöneticisi İstek Çalımbay, kadro halinde dönem başından beri hoş işler yapıp tarihlerindeki birinci kupayı kazandıklarını söz ederken, Türkiye Ulusal Kadro Teknik Yöneticisi olan Beşiktaş’tan eski grup arkadaşı Stefan Kuntz’a, ‘Niye Sivas’tan bir kişi gitmedi ulusal ekibe?’ diye sitemde bulundu.

Türkiye Kupası Final maçında Kayserispor’u 3-2 yenerek tarihinde birinci sefer bu kupayı kazanan Sivasspor’da Teknik Yönetici İstek Çalımbay karşılaşma sonrası basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Çalımbay, “Çok memnunum. Bu türlü bir şeye çok muhtaçlığımız vardı ve büyük amaçlardan bir tanesiydi. İki dönemden beri Avrupa’ya gidiyoruz, bu dönem da tekrar gideceğiz. Dönem başından beri düzgün bir grafik çizdik vakit zaman makus günler oldu. Ligi erken açtık, en son bitiren olduk fakat amaçlarımızdan şaşmadık. Türkiye Kupası gayelerini gerçekleştirdik. Eksiksiz bir maç oldu, hem bizim hem Kayseri açısından. İki kadro da hoş çaba etti. Final üzere finaldi. Bütün oyuncularımı tebrik ediyorum, taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Daima birlikte beraber çok hoş bir şey yaptık ve birinci kupayı kazandık. Kontratım bitti fakat kimseyle görüşmedim. Yarın Sivas’ta kutlamalar olacak. Ondan sonra idareyle oturup konuşacağız ona nazaran geleceğimize bakacağız. Farklı kanılarım var lakin artık benim en çok üzüldüğüm şeylerden bir tanesi hak edenler hak ettiği yere gelmiyor. En çok üzüldüğüm şeyi söyleyeyim; biz 2 yıldır Avrupa’ya gidiyoruz. Bu senede her şeyi yaptık kupayı kazandık. Bu ekibin içinde bir kişi ulusal ekibe gitmez mi? Uğur Çiftçi 50 tane maç oynuyor. Orada Kuntz var eski arkadaşım. Niçin Sivas’tan bir kişi gitmedi ulusal takıma” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*