İstanbul’da 2,5 dakikada 100 bin liralık soygun

Beyoğlu Örnektepe Mahallesi’nde market işleten Hasan K. gece saatlerinde marketi kilitleyerek konutuna gitti. Akabinde sabaha karşı saat 05.30 sıralarında marketin önüne gelen 4 kişi, çevreyi denetim ettikten sonra markete girmeye çalıştı.

Market önüne gelen hırsızlardan biri otomobilden aldığı levye ile kepengin kilidini kırdı. Kepengi yarım bir halde açan hırsızlardan ikisi kepengi tutarken, biri içeriye girip marketteki sigaraları dışarıya çıkardı.

Marketten 2,5 dakikada içerisinde yaklaşık 100 bin lira kıymetinde sigara çalan hırsızlar, daha sonra geldikleri araca binerek olay yerinden kaçtı.

OLAYI POLİSTEN ÖĞRENDİ

İhbar üzerine olay yerine sevk edilen polis takımları, marketin kepenginin kilidinin kırık olduğunu ve etrafta sigara paketleri olduğunu görünce durumu market sahibine bildirdi. Polis grupları, marketine gelen Hasan K. ile birlikte güvenlik kamerası imgelerini inceledi. Polis yaptığı incelemeler sonucunda hırsızların kimliklerini tespit etti. Polisin hırsızları yakalamak için çalışmaları sürüyor.

Olayla ilgili konuşan Hasan K., “Saat 05.38’de gelip kepengi levye ile kaldırıyorlar ve iki tanesi kedi üzere içeriye giriyor ve sigaraları çalıyorlar. Azami 2,5-3 dakika ortasında işi bitiriyorlar ve tahminimizce 80 ile 100 bin lira ortasında bir ziyanımız var. Komşum alarmın sesini duymuş, hırsızları görmüş ve beni aradı, benim de o denli haberim oldu. Ben geldiğimde polis aslında gelmişti. Ben de gelip görünce şoka girdim. Sigara reyonlarının tamamını boşaltmışlardı. Polisler geldi, imgeleri falan aldılar. Bakalım sonuç ne olacak” dedi.

“100 BİN LİRA CİVARI ZİYANIMIZ VAR”

Hayrettin K. ise, “Akşam kapattık dükkanı gittik. Daha sonra işte komşular arayınca geldik. Geldiğimizde polisler buradaydı, hırsızlar kepengin altına levye sokup açmışlar. 2 kişi sigaraları içeriden dışarı vermiş, 2 kişi de otomobile taşımış. 100 bin lira civarı bir ziyanımız var. Birinci defa başımıza bu türlü bir şey geldi. Polis grupları geldi işte kameralara baktılar, imgeleri aldılar. Pek çalışan kamera da yoktu aslında. Bizim kameramız da gece görüşlü olmadığı için yalnızca dışarıyı çekmiş” tabirlerini kullandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*