iPhone 13 su geçiriyor mu? İphone 13 sıvı dayanıklılık testi

Piyasaya çıkar çıkmaz büyük bir ilgiyle karşılanan yeni iPhone’lar pek çok ülkede tıpkı anda satışa sunulurken en çok dikat çeken model ise iPhone 13 oldu. Kulalnıcılar, aygıtın özelliklerini dikkatlice incelerken su geçirmez özelliğinin ne kadar yanlışsız olduğu konusunda yapılan testleri sorgulamaya başladı.

İphone 13 sıvı dayanıklılık testi

İlk olarak kamera testlerinden geçen iPhone 13’ün kamera performans testleri muvaffakiyetle geçerken aygıtların çeşitli donanım testlerini yapan DxOMark takımı, kamera test sonuçlarının başarılı olduğuna dair raporunu da yayınladı. Öbür taraftan, iPhone 13’ün suya dayanıklılık testi de gerçekleştirdi.

Çoğu iPhone kullanıcısı Apple’ın 13 serisini kullanmaya başlarken teknoloji kanalları da aygıtlar aldı ve onları çeşitli testlerden geçirdi. Bu kanalların ortasında en tanınan olanlarından TechRax, iPhone 13 Pro modelini seçti ve onu güçlü bir dayanıklılık testine tabi tuttu.

Gerçekleştirilen testlerde ise İPhone 13 modelinin suya, sıçramalara ve toza sağlam olduğu belirtilirken aygıtların denetimli laboratuvarlarda test edildikleri ve 60529 sayılı IEC standardının çerçevesinde IP68 derecesinin (30 dakikaya kadar azamî 6 metre derinlik) elde edildiği belirtildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*