İmamoğlu: Gelin daima birlikte karar verelim

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bütçesinin, vatandaşın tercihleriyle belirleneceğini belirten İBB Lideri İmamoğlu, “Gelin, bu kentin kaynaklarının nasıl kullanılacağına, hangi yatırımların, projelerin hayata geçirileceğine daima birlikte karar verelim” davetinde bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 2021 yılında hayata geçirilen “Katılımcı Bütçe Modeli” kapsamında bu yıl da “Bütçe Senin, Karar Senin” diyerek, İstanbullulara projeler ortasında tercihte bulunma, kamu kaynaklarının ne formda kullanıldığını bilme, kamusal kaynakların kullanılacağı alanlarda öncelik belirleme üzere fırsatları sundu.

Duyuruyu paylaşan İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, tüm İstanbulluları butcesenin.istanbul internet adresinde tercihte bulunmaya çağırdı.

“İSTANBULLULARI KENTİN İDARESİNE KATMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

İmamoğlu, “Göreve başlamadan evvel şimdi adaylığım sürecinde bu kenti sizlerle birlikte yöneteceğimizin kelamını vermiştim. 3 yıldır da hiçbir hemşehrimizi ayırmadan, tıpkı kelamını verdiğimiz üzere eşit, iştirakçi, kapsayıcı ve şeffaf bir anlayışla, bu hoş kente hizmet etmenin onurunu yaşıyoruz. Zira adil, yeşil ve yaratıcı bir İstanbul gayemize, fakat daima birlikte ortak aklın ışığında yol alarak ulaşabileceğimi çok yeterli biliyoruz. Kentlerin sahibinin o kentte yaşayanlar olduğuna inanıyoruz. İstanbulluları kentin idaresine katmak için çalışıyoruz” diye konuştu.

“Şimdi bir defa daha Bütçe Senin, Karar Senin diyoruz” sözlerini kullanan İmamoğlu, “Geçen yıl, İstanbul Büyükşehri Belediyesi’nin tarihindeki birinci iştirakçi bütçe modelini hayata geçirmiş, daima birlikte lokal demokrasinin çok hoş bir örneğini sergilemiştik. Hakikaten birbirinden hoş ve kentimiz için çok yararlı projeler ortaya çıktı. İstanbulluların sunduğu, İstanbulluların oyladığı projelerimizi, bütçemize aldık ve uygulamaya başladık. Bu yıl da sizleri, İstanbul için geliştirdiğini projeleri bizlerle paylaşmaya, projeler ortasından hangilerinin uygulamaya geçeceğini oylamaya davet etmekten büyük memnunluk duyuyoruz” dedi.

“HEP BİRLİKTE KARAR VERELİM”

Vatandaşların proje fikirlerinin de değerlendirileceğini açıklayan İmamoğlu, “Bağımsız bir heyet, sizden gelecek projeleri kıymetlendirecek. İkinci cinse kalacak projeler sizin oylarınızla belirlenecek. Gelin, bu kentin kaynaklarının nasıl kullanılacağına, hangi yatırımların, projelerin hayata geçirileceğine daima birlikte karar verelim” tabirlerini kullandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*