Halle Berry, eski kocasına 210 bin lira nafaka ödeyecek

Gösteri dünyasından ünlü isimler boşanma haberleriyle olduğu kadar nafaka talepleriyle de dikkat çekiyor. Şimdi de Oscar ödüllü oyuncu Halle Berry nafaka davasıyla gündemde.

Halle Berry, boşanma anlaşması kesinleştikten sonra eski kocası Olivier Martinez’e nafaka olarak ayda 7 bin 360 Euro ödeyecek. Ünlü oyuncunun ayrıca 2 milyon doların üzerinde elde etmiş olduğu gelirin de yüzde 4,3’ünü ödemesi gerekecek.

Berry ve Martinez 2013’te evlendiler, ancak Berry 2015’te boşanma davası açtı. Çiftin Maceo adında dokuz yaşında bir oğulları var.

Anlaşmanın bir parçası olarak oyuncu, Maceo’nun üniforması ve okul malzemeleri de dahil olmak üzere özel okuldaki okul ücretini de ödemeyi kabul etti. Ayrıca belgelere göre, okul dışı faaliyetlerine ait masrafların yüzde 100’ünü ödemesi gerekiyor ve Martinez’e 2023/2024 öğretim yılı için de tazminat ödeyecek.

Çift, 2015 yılında yaptıkları açıklamada, boşanma kararına üzülerek ulaştıklarını belirtmişti: “Birbirimize sevgi ve saygıyla ve oğlumuz için en iyinin ne olduğuna odaklanarak ilerliyoruz. Birbirimize hayatta mutluluk diliyoruz ve bu zor dönemden geçerken bizim ve en önemlisi çocuklarımızın mahremiyetine saygı göstermenizi umuyoruz.”

Berry, Aralık 2016’da yasal olarak yeniden bekâr olmuş ve 2020’den beri de Van Hunt ile birliktelik yaşıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx