Halil İbrahim Kurşun: Pınar Mahallesi ve Rumeli Hisarı Tapusunu Bekliyor

Sarıyer Belediye Lideri Şükrü Genç’in Pınar Mahallesi ve Rumeli Hisarındaki hak sahiplerine tapunun emlak rayici üzerinden vereceğini söz etmesi üzerine, tapu probleminin tahlili için adım atıldı.

AK Parti Sarıyer İlçe Lideri Halil İbrahim Kurşun, açıklamasında “Vatandaşın mağdur olmaması için başından beri olmasını istediğimiz emlak rayiç bedeli üzerinden satış yapılması konusunda baskılarımız sonuç verdi. Ayrıyeten yalnızca üzerinde binası olan hak sahiplerine satış yapılabilmesi ve 3. bireylere satış yapılamaması koşulumuz da vatandaşımız için öne sürdüğümüz öteki bir kuraldı. Artık bu iki koşula uygun hareket edilmesi şartıyla yetki verdiğimiz İBB’nin en kısa vakitte vatandaşın tapularını verecek halde çalışıp çalışmadığını takip edeceğiz.” dedi. 

Açıklamalarının sonunda Sarıyer ve İstanbul Büyükşehir Belediyelerinin tapu verme konsunuda artık bir mazereti kalmadığını söz eden Halil İbrahim Kurşun, “artık hiçbir mazeretleri kalmadı, umalım ki kelam verdikleri halde emlak rayici üzerinden ve 3. şahıslara satılamaz kuralına bağlı kalarak vatandaşların tapularını verirler artık” dedi ve başından beri tapu sorununa harcadıkları mesai ve emekten ötürü başta Hüseyin Coşgun ve Saim Kadıoğlu olmak üzere tüm belediye meclis üyelerine teşekkür etti.

Öte yandan Pınar ve Rumeli Hisarı mahallesinde vatandaşa tapu verilmeden, mağduriyetler olup olmadığı süreç içinde netleşmeden, öteki hiç bir mahallenin İBB meclis gündemine gelmeyeceği konusunda tüm tüm meclis kümeleri ile STK’lar mutabakata vardı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*