Gizemli Balina, Bu Meme Coin Yatırımlarında Kaybetti!

Kripto para piyasasında çoğu yatırımcı ve trader, balinaların izlerini takip etmeye çalışır. Çünkü, büyük cüzdan sahiplerinin isabetli kararlarla bu serveti elde ettiği yönünde yaygın bir kanaat var. Ancak, ‘her kripto para balinası kazanır’ demek mümkün değil. İşte buna bir örnek: Anonim bir balina meme coin yatırımlarında 147 Bin dolarlık ETH kaybetti.

Meme coin yatırımları bazılarını zengin etti!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto para dünyası, meme coin gibi daha spekülatif varlıklara yaptıkları yatırımlarla servet kazanan ve genellikle daha büyük olan bazı yatırımcılarla ilgili hikayelerle dolu. Bu örnekler, daha az şanslı piyasa katılımcılarının kıskançlığının yanı sıra bazı kızgınlıklarını da çekme eğiliminde. Ancak bugün bu kripto paraların diğer yüzüne bir göz atacağız.

Birkaç yıl önce, popülerliğinin zirvesine çıkan meme coin’i Dogecoin (DOGE) vardı. Sonra bir başka köpek temalı meme coin’i Shiba Inu (SHIB) ortaya çıktı. Bu yıl, en azından şimdilik, büyük meme coin patlaması PEPE’den geldi. Nisan ayında piyasaya adım atmasından kısa bir süre sonra, bu da dahil olmak üzere bir gecede milyoner olanlarla ilgili birçok hikaye ortaya çıktı. Bu hikayede, bilgili bir yatırımcı PEPE çılgınlığından faydalandıktan sonra 27 doları 1 milyon dolara çevirdi.

Gizemli balina bu sefer yatırımlarında kaybetti!

Ancak, her şey güllük gülistanlık değil. Lookonchain, meme coin’lere yatırım yaparken pek de başarılı olamayan ‘sighduck’ kullanıcı adlı bir NFT balinası hakkında veriler paylaştı. On-chain analiz sağlayıcısına göre, söz konusu balina bu ay içinde çeşitli meme coin’lerde toplam 147.000 dolar değerinde ETH kaybetti. Belki de daha da acı verici olanı, balina paylarını sattıktan sonra TURBO ve BEN gibi bazılarının 85 kata kadar fırlaması oldu.

PSYOP etrafındaki tartışmalar da balinayı etkiledi. ZachXBT’ye göre bariz bir dolandırıcılık olabilecek ben.eth’ye 5 ETH gönderdiler. Daha sonra 8,9 milyon PSYOP aldılar. Bununla birlikte, balina dolandırılmış olacağını düşünerek hepsini zarar veya kar olmadan sattı. Yine de, PSYOP, iddia edilen bir aldatmaca olmasına rağmen, ‘sighduck’ pozisyonunu sattıktan sonra 5 kat arttı. Belki de bir tür FOMO hisseden balina, PSYOP satın almak için 60 ETH harcadı. Ancak 10 dakika sonra zarar veya kar olmadan sattı. Muhtemelen tekrar dolandırılmaktan endişe duydu.”

https://twitter.com/lookonchain/status/1662008471376756736

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir