Gaziantep’te, cami kapısını yakan şahıs yakalandı

Gaziantep’te, E.A. (50) isimli bir şahıs, 15 Temmuz Mahallesi’ndeki Ökkeş Eruslu Mescidi’nin kapısına akaryakıt döküp ateşe verdi.

Durumu fark eden vatandaşlar, 112 Acil Davet Merkezi’ne ihbarda bulundu. Bölgeye sevk edilen itfaiye takımlarının müdahalesi ile yangın, kısa müddette söndürüldü.

DHA’nın haberine nazaran; kısa müddette yakalanan şüphelinin, ‘kasten yaralama’, ‘basit yaralama’ ve ‘halkı kaygı ve paniğe düşürecek patlayıcı unsur taşımak’ cürümlerinden 3 kaydı olduğu belirlendi.

Valilik açıklaması

Konu ile ilgili Gaziantep Valiliği’nden yapılan açıklamada, şu tabirlere yer verildi:

“15 Temmuz Mahallesi Ökkeş Eruslu Mescidi’nde bir şahsın camiyi yakmaya çalıştığı ihbarı üzerine emniyet gruplarımız belirtilen adrese gitmiş ve E.A. (50) isimli şahsın caminin kapısını akaryakıt dökmek suretiyle ateşe verdiği tespit edilmiştir. Ardından şahıs yakalanarak koruma altına alınmış, cami kapısı söndürülmüştür.

Şüpheli E.A.’nın taammüden yaralama-basit yaralama ve halkı dehşet ve paniğe düşürecek patlayıcı unsur taşımak cürmünden 3 farklı hata kaydı mevcut olup, olayla ilgili çok taraflı soruşturma devam etmektedir.”


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*