Gaziantep Emniyet Müdürlüğü önünde bir kişi vuruldu

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü’nün giriş kapısı önüne gelen kimliği bir kişi, argümana nazaran “Üzerimde bomba var” diyerek içeri girmek istedi. Vali Davut Gül, “Bomba süsü verilmiş halde akın teşebbüsünde bulunan bir kişi polislerimiz tarafından yaralı olarak etkisiz hale getirilmiştir” dedi.

DHA’nın haberine nazaran, saat 17.00 sıralarında, Gaziantep Emniyet Müdürlüğü giriş kapısına gelen kimliği belgisiz kişinin, “Üzerimde bomba var” diyerek içeri girmeye çalıştığı argüman edildi. Bu sırada polisler, şüpheliyi silahla vurdu.

Emniyet binasının bulunduğu Muammer Aksoy Bulvarı da şüphelinin canlı bomba olma ihtimali nedeniyle çift taraflı olarak ulaşıma kapatıldı, etrafta toplananlar ise uzaklaştırıldı. Bölgede geniş güvenlik tedbiri sürdürülürken, olay yeri çalışması başlatıldı.

Twitter hesabından açıklama yapan vali Davut Gül, “Gaziantep Emniyet Müdürlüğümüzün önünde bomba süsü verilmiş biçimde akın teşebbüsünde bulunan bir kişi polislerimiz tarafından yaralı olarak etkisiz hale getirilmiştir. Olay çok istikametli olarak araştırılmakta olup ilgili kişinin çok sayıda isimli kaydı bulunmaktadır” tabirlerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*