Ekrem İmamoğlu’dan Seyahat tutuklusu arkadaşı Tayfun Kahraman iletisi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve Zeytinburnu Belediyesi, yüzyıllar boyunca İstanbul’da dericiliğin merkezi sayılan ve 1988-92 yılları ortasında mahallî idarelerce yıkılan Kazlıçeşme Meydanı’ndaki 30 yıllık imar problemini çözdü.

“Kazlıçeşme Tapu Dağıtım Töreni”, İBB Lideri Ekrem İmamoğlu ve Zeytinburnu Belediye Lideri Ömer Arısoy’un iştirakleriyle gerçekleştirildi. Merasimde bir konuşma yapan İmamoğlu, kent planlamasının kıymetli bir husus olduğuna vurgu yaptı. “Şehrimiz, 60-70 yıllık bir geçmişi ele aldığımızda düzgün bir imtihan verememiştir” diyen İmamoğlu, “Bu manada doğal ki yeterli eforlar olmuştur, üstün gayretler ortaya konmuştur. Her siyasi devir elinden gelenin düzgününü yapma uğraşında olmuştur lakin bugün kentimizin planlamayla ilgili süreci, hepimizi rahatsız eden ve keyiflendiremeyen ögelerle eleştirilir bir durumda” sözlerini kullandı.

“MUHATABIMIZ 16 MİLYON VATANDAŞIMIZ”

“Bizim muhatabımız, kelamım ona kendine nazaran prestijli bireyler değil” diyen İmamoğlu, “Biz, olaya prestijli 16 milyon vatandaşımız olarak bakıyoruz, onların kullanımlarını ön planda tutuyoruz. Planlama süreçleri değerli. Ve bu alanda İstanbul’un lehine, aleyhine hangi konu varsa ulusal seviyede, İstanbul dışında bakanlıklar ve başka kamu kurum, kuruluşlarındaki süreçleri de şeffaf bir halde takip ediyoruz. Gerektiğinde türel haklarımızı kullanıyoruz. Ve bu noktada gerekiyorsa da kamuoyunu kesinlikle bilgilendiriyoruz” sözlerini kullandı. İBB’nin ilgili tüm yöneticileri ve üniteleriyle aktif bir şehircilik kümesi olduğuna dikkat çeken İmamoğlu, “Bu manada bütün yol arkadaşlarıma, takım arkadaşlarıma, bu süreç ismine, İstanbullular ismine hem teşekkürlerimi ilan ediyor hem de bu muvaffakiyetlerini çok sevgili yol arkadaşım Tayfun Kahraman’a ikram ediyorum” diye konuştu.

“BUNUN GURURU HEPİMİZİN”

Kazlıçeşme’de 30 yıllık süreci sona erdirmenin keyfini yaşadıklarını belirten İmamoğlu, “Burada çok önemli manada bir mülkiyet sorunu tahlile kavuşmuştur. Bini aşkın sayıda insanın içinde olduğu bir sürecin, sulh ile kabulü ile bir tapuya dönüşmesini sağladık. Burada tahminen de yıllarını buraya bağlamış ve bekleyen insanlarımız olduğunu görüyorum. Burada birçok kamu kurumunun, şahısların o şeffaflık ortamına gösterdiği hürmetle ve iş birliğiyle yürüttüğü süreci tebrik etmek lazım” halinde konuştu. Bu süreçte Zeytinburnu Belediyesi ile işbirliği içinde çalışıldığına vurgu yapan İmamoğlu, şunları söyledi:

“Zeytinburnulu hemşerilerimizin ya da İstanbullu hemşehrilerimizin bizim üzere seçilmiş siyasilerden beklediği hal ve tavır tam da budur. Bunun gururu, hepimizin. Yaptığımız işin sahibi yok ki. Yaptığımızın işin sahibi milletimiz, halk. Münasebetiyle bugün Zeytinburnu Belediye Liderimiz var. Bugün Büyükşehir Belediye Lideri olarak ben buradayım. Yarın diğerleri olacak. Daha sonra öbürleri. Dün diğerleri olduğu üzere. O bakımdan yaptığımız her güzel iş, bizimle gelir. Bu manada en üst düzeyde müsamahayla, toleransla, âlâ niyetle ve karşılıklı diyalog kurma konusunda azami çabayla, bunun her ilçede takipçisi ve kesinlikle ısrarla uygulayıcısı olmaya devam edeceğimi hem burada bulunan değerli hemşehrilerim hem de bizi izleyen bütün İstanbullulara duyurmak isterim.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*