Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Türkiye’nin terör örgütlerine karşı kararlı uğraşını anlattık

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada, Fas’ın Marakeş kentinde 76 devlet ve memleketler arası kurumun iştirakiyle düzenlenen toplantıya ait, “Ülkemizin DAEŞ dahil tüm terör örgütleriyle kararlı çabasını anlattık” dedi.

PKK/YPG üzere terör örgütleri aracılığıyla DAEŞ’le çaba edilemeyeceğine dikkati çeken Çavuşoğlu, “PKK/YPG üzere terör örgütleri eliyle DAEŞ’le gayretin başarılı olamayacağını bir defa daha vurguladık.” tabirlerine yer verdi.

ÇAVUŞOĞLU, İSPANYA DIŞİŞLERİ BAKANI İLE BİR ORTAYA GELDİ

Çavuşoğlu, DAEŞ’le uğraş milletlerarası koalisyonunun bakanları toplantısına katılmak üzere geldiği Fas’ın Marakeş kentinde İspanya Dışişleri Bakanı Jose Manuel Albares ile ikili görüşme gerçekleştirdi.

Bakan Çavuşoğlu, toplantı öncesi bir ortaya geldiği İspanyol mevkidaşı Albares ile NATO’nun Madrid’deki tepesinin hazırlıklarını, iki ülke münasebetlerini ve Ukrayna’daki son durumu ele aldı.

Marakeş kenti, Fas Dışişleri Bakanı Nasır Burita ile ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken’in ortak davetiyle düzenlenen terör örgütü DAEŞ’e karşı milletlerarası koalisyonun bakanları toplantısına mesken sahipliği yapıyor.

ABD öncülüğünde 2014’te kurulan DAEŞ tersi milletlerarası koalisyonun bünyesinde, Benin’in eklenmesiyle 85 ülke ile dünyanın çeşitli bölgelerine ilişkin milletlerarası kuruluş bulunuyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*