Bu optik illüzyon fotoğrafında gizlenen şeyi bulabilir misin? İşte zeka düzeyinizi ortaya çıkaran optik illüzyon testi

Optik illüzyonlar kelam konusu olduğunda internet doyumsuz görünüyor. Kimi beşerler için her vakit eğlenceli bir iştir, lakin öbürleri için bir bilmecedir. Son vakitlerde, bir çok yepisyeni, inanılmaz optik illüzyon interneti doldurdu ve herkesin başını karıştırdı.

BU GÖRSELDE NEYİN GİZLENDİĞİNİ BULABİLİR MİSİNİZ?

Bazı manzaralar her vakit göründüklerini göstermezler. Bunu anlamak için fikrimize dikkat etmeliyiz. Bu imgeler optik illüzyonlar olarak bilinir. Şu anda, çeşitli cinslerde optik illüzyon manzaraları toplumsal medyada popülerdir. İnternet kullanıcıları da bu tıp görsellerin önünde kısa bir müddet durarak sorguya cevap verme uğraşındadır. Size bu çeşitten ek bir örnek verelim.

Optik hilelerin bu fotoğrafları, zihnin ve gözlerin kapsamlı bir incelemesini sağlamayı amaçlamaktadır. Bu görselleri izlerken beşerler sıklıkla göz karışıklığı yaşarlar. Bu imgelerin içerdiği bilmecenin çözülmesi güç. Gizemlerine karşılık verildiğinde insanların aklı büsbütün karışır.

Bu manzaralardan biri şu anda toplumsal medyayı orman yangını üzere süpürüyor. İnsanların bu fotoğrafta zımnî olan şeyi bulmanız gerekiyor. İllüzyonda saklı olan şeyi bulmak, birçok insanın üstlendiği bir meydan okumadır.

RESMİN İÇİNDE GİZLENEN ŞEY NEDİR?

Bazen resimsel zorluklar insanları epey zorlabilir. Birtakım bilmeceleri tamamlamak için yalnızca birkaç saniyeye gereksiniminiz olabilirken, başkalarını çözmek için bir sonsuzluğa gereksiniminiz olabilir. İnternet kullanıcıları, toplumsal medya üzerinde yayınlanan bu fotoğrafta neler gizlendiğini merak ediyor.

Bu imajda aslında yatay siyah beyaz çizgileri görebiliyoruz. Ama içerisinde gizlenen bir şey var ve bizim için asıl zorluk o manzarayı tespit ederek kapalı olanı bulmak.

OPTİK İLLÜZYON ÇÖZÜMÜ

İnsanların birden fazla bu bulmacayı baş karıştırıcı buluyor, lakin fotoğrafta gizlenen şeyi bulamıyor. Kimileri saklananı bulamazken, kimileri manzaradaki bâtın olan şeyi çabucak bulabildi. Manzaradaki gizli’yi bulabilirseniz, ona çok dikkat edin. Bulamayanlar için en büyük ipucunu çabucak ortaya çıkaralım. Kırmızı ile vurgulanan alanda bir kedi ve bir köpek görülebilir.

Resme yakından bakın, oraya bakarsanız fotoğrafın vurgulanan alanında bir kedi ve bir köpek görülebilir. Şayet bulamazsanız merak etmeyin aşağıdaki görsel ile size yardımcı olacağız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*