Bir puanla lige tutunan Adanaspor, yeni döneme uygun başlama amacında

Geçen dönem bir puan farkla Spor Toto 1. Lig’de kalan Adanaspor, yeterli bir takım kurup yeni döneme hoş başlangıç yapmak istiyor.

Bolu’nun Karacasu beldesindeki bir otelde yeni dönem hazırlıklarını sürdüren Adana takımı, teknik yönetici Mustafa Kaplan nezaretinde her gün çift idman yaparak güç depoluyor.

Transfer konusunda lider ve idareyle görüştüklerini aktaran Kaplan, “Onlara liste sunmuştum. Liste üzerinde liderimiz çalışıyor. Bunlar daha evvel çalıştığım, bildiğim oyuncular. Natürel kulübün de bir transfer siyaseti var. Hepsi üzerinde çalışmalarımız devam ediyor” diye konuştu.

Kaplan, geçen yılki takımdan kaybettikleri oyuncuları olduğuna işaret ederek, “Onların yerine almak istediğimiz oyuncular var. Gidenleri aratmayacak oyuncu takımı yapıp, onların yerlerini doldurup Adanaspor olarak lige yeterli giriş yapmak istiyoruz” formunda görüş belirtti.

“ÇOK PARA HARCANARAK ŞAMPİYON OLUNACAK DİYE BİR KURAL YOK”

Geçen dönem güç bir lig olduğunu aktaran Kaplan, şunları kaydetti:

“Özellikle küme düşme çizgisindeki gruplara baktığımız vakit son bir hafta kala kimin ne olacağı muhakkak değildi. Adanaspor için problemli geçen bir süreç vardı. Bilhassa geçen dönem bir puanla kümede kalan grubuz. Biz bunu liderimizle konuştuk. Bunları yaşamamamız için yeterli takım yapmamız gerektiğini, buradaki takıma 7-8 oyuncu katacağımızı da konuştuk. O zorlukları yaşamamak için düzgün takım yapmamız lazım. Ligde bulunan 5-6 ekip âlâ harcamalar yaptı, yeterli transferler yapıyor. Lakin geçen sene de ekipler güzel para harcadı, oyuncuları takımına kattı. Sonucunda başarılı olamadı. Çok para harcanarak şampiyon olunacak diye bir kural yok. Yeterli grup kurarsan, saha ile topluluk içerisinde birlik ve beraberlik sağlanırsa her ekip bu ligde vardır.”

Kaplan, büyük paralar harcayan kadrolar ortasında play-off bile oynayamayan grupların bulunduğuna işaret ederek, geçen yılki zahmetli süreci yaşamak istemedikleri için güzel planlamayla döneme girmeyi hedeflediklerini lisana getirdi.

“Ses getiren bir Adanaspor olmak istiyoruz” diyen Kaplan, “Burada eksiklerimiz var. Bu eksikleri giderip en azından ikinci kampta bunları ortamıza katıp bunlarla 21 günlük süreci bir arada geçirip lige girmek istiyoruz” tabirlerini kullandı.

Kaplan, Adanaspor’un büyük bir topluluk olduğunu, grubun daima gerisinde duran bir taraftar kümesinin bulunduğunu kelamlarına ekledi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*