Bingöl’de ‘usulsüz engelli raporu’ operasyonu: 24 gözaltı

Bingöl Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde ‘Suç işlemek hedefiyle örgüt kurmak, yönetmek yahut üye olmak’ ve ‘Kamu kurum ve kuruluşlarının ziyanına dolandırıcılık’ hataları ile ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, yöntemsiz engelli raporu düzenleme olaylarına karışanlarla ilgili çalışma yapıldı.

YAZIŞMALARLA ORTAYA ÇIKTI

Usulsüz rapor alan yahut almaya çalışanlardan kimilerinin olayı organize eden şüphelilere yahut 3’üncü bireyler ismine açılmış banka hesaplarına para gönderdiği, bu kapsamda şüphelilerin de elde ettikleri maddi menfaat yapılan yazışmalar ile ortaya çıkarıldı.

Bu doğrultuda düzenlenen engelli raporlarının kullanılmasıyla indirimli araç alma, engelli maaşı bağlanması, bakım fiyatı müracaatları, malulen emekli olma, askerlik için çürük raporu alma ve indirimli elektrik-su aboneliği üzere, devletin engellilere sağladığı kolaylıklar inceleme altına alındı. Belirtilen raporların düzenlenmesinde usulsüzlük yapan, aracılık eden yahut bu istikamette talepte bulunanlar tespit edildi.

İlk tespitler doğrultusunda Vilayet Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Cürümlerle Gayret Şube Müdürlüğü takımlarınca gerçekleştirilen operasyonda ortalarında Bingöl Devlet Hastanesi çalışanlarının da bulunduğu 24 kuşkulu gözaltına alındı. Şüphelilerin emniyetteki süreçleri devam ediyor.
 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*