Arkadaşlarını öldürüp, intihar süsü verdiler

Konya’da 3 kişi arkadaşlarının vefatına sebep olup, intihar ettiği ihbarında bulundular.

Olay, merkez Selçuklu ilçesi Buhara Mahallesinde meydana geldi.

Kübra Işık D.‘nin (20), arkadaşı Mehmet Küpeli’nin (32) intihar ettiği ihbarı üzerine olay yerine polis ve sıhhat takımları sevk edildi.

Konuta gelen gruplar, Mehmet Küpeli’nin cansız vücuduyla karşılaştı.

Olay anında konutta olan Kübra Parıltı D.’nin birinci tabirinde Mehmet Küpeli, arkadaşları Adem S. ve İbrahim A. dışarıdayken tartıştıklarını ve Mehmet Küpeli’nin tüfeği başına dayayarak intihar ettiğini ve korktuğu için arkadaşları Adem S. ve İbrahim A.’yı arayıp haber verdiği biçiminde söylediği öğrenildi.

Olayın cinayet olabileceğinden şüphelenen Konya Vilayet Emniyet Müdürlüğü Cinayet Ofis Grupları araştırmayı derinleştirdi.

İTİRAF ETTİ

Tekrar sözüne başvurulan Kübra Parıltı D. “Olayın intihar değil, cinayet” olduğunu itiraf etti. O an meskende 4 kişi olduklarını ve Adem S.‘nin (35) tüfekle Mehmet Küpeli’yi öldürdüğünü, İbrahim A. (31) ile de olaya intihar süsü verdiklerini anlattı.

Olay anından sonra ise telefon kayıtlarına geçmesi için şahısların markete gittiğini ve bir mühlet sonra da Adem S. ve İbrahim A.’yi arayarak Mehmet Küpeli’nin intihar ettiğini söylediğini tabir etti.

TUTUKLANDILAR

Cinayet Ofis takımları şüphelilerin iş yerlerine yaptıkları operasyonla Adem S., İbrahim A. ve olayı itiraf eden Kübra Işık D.’yi gözaltına aldı. Şüpheliler emniyetteki süreçlerinin akabinde sevk edildiği adliyede çıkartıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*