Akhisarspor’da kayyumun misyon müddeti aşikâr oldu

2018’de hem Türkiye Kupası’nı hem de Üstün Kupa’yı kazanıp tarihi birincilere imza atarak ülkemizi Avrupa Ligi kümelerinde temsil eden Akhisarspor’a atanan kayyum heyetinden açıklamalar geldi.

TFF 3’üncü Lig gruplarından Akhisarspor’da mahkeme kararıyla mevcut üyelerden Halil İbrahim Doğan, Abidin Eryüksel ve Ahmet Dutlulu’nun kayyum olarak atandığı tabir edildi.

Değerlendirme toplantısı yapan Halil İbrahim Doğan, misyon müddetlerinin 3 ay olduğunu ve en kısa vakitte kulübü kongreye götüreceklerini bildirdi. Karar gereği kulübe yeni üye alımının yapılmayacağı, istinaf mahkemesine bu hususla ilgili itiraz yapılacağı söz edildi.

MAYISTA KAYYUM ATANMIŞTI

Bazı kulüp üyelerinin açtığı dava sonunda Akhisar 2. Asliye Hukuk Mahkemesi, 30 Mayıs 2022 tarihinde mevcut idare heyetine önlem konulup kayyum atanmasına karar vermişti.

Akhisar 2. Asliye Hukuk Mahkemesi’nin aldığı kararlarlar şöyleydi:

1- Davalı AKHİSAR BELEDİYE GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ DERNEĞİ’ne 28/03/2021 tarihli genel heyet toplantısı ile seçilen idarenin yetkilerinin HMK 389. Hususu mucibince TEDBİREN DURDURULMASINA,

2- Davalı yanın kayyım talebinin reddine,

3- AKHİSAR BELEDİYE GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ DERNEĞİ’ne 30/05/2022 tarihi itibariyle 55435302670 TC Kimlik numaralı Av. TAYYAR ÜNSAL ve 45265641834 TC Kimlik numaralı ABDÜLKADİR YAVUZ ÖZDEM’in KAYYIM OLARAK ATANMALARINA,

4- Kayyım Av. Tayyar Ünsal ve Abdülkadir Yavuz Özdem’e; 28/03/2021 tarihli inanılmaz genel heyet ile seçilen idarenin TÜM YETKİLERİNİN VERİLMESİNE,
Kayyımların yetkilerinin derneğin bir sonraki yapılacak olağan genel heyet kararına kadar devamına, yetkilerinin 4 ay ile hudutlu olmasına,

5- Kayyımlara emek ve mesailerine karşına farklı başka aylık 10.000,00’ar TL fiyat taktirine..” masrafın davalı dernekten karşılanmasına,

6- Orta kararın Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı, Spor Toto Teşkilat Başkanlığı, Akhisar Dernekler Masası, Manisa Vilayet Dernekler Müdürlüğüne, davalı derneğe ve taraflara bildirilmesine, Dair; belge üzerinden yapılan inceleme sonucu itiraz yolu açık olmak üzere karar verildi.

DÖRT YILDA TEPETAKLAK

Türk futbolunun yakın geçmişteki en büyük sürprizlerinden birine imza atıp 2017-18 döneminde Türkiye Kupası’nı kazanan Akhisarspor’un doruktaki düşü 4 yılda kabusa döndü.

Akigo, 2018-19 döneminde Avrupa Ligi kümelerinde çaba ederken meskeninde Sevilla’ya 3-2 mağlup olduğu müsabakadaki direnciyle takdir toplamıştı. Birebir yıl üst üste 2. sefer Türkiye Kupası’nda finale çıkmayı da başaran Ege takımı dönem sonunda ise Üstün Lig’e veda etmişti.

2. LİG’E TUTUNAMADI

2019-20’de tekrar Harika Lig’e dönme talihini Play-Off yarı finalinde Karagümrük’e elenerek kaçıran Akhisarspor’da o günden sonra hür düşüş başladı.

Geçen dönem 1. Lig’i 16. sırada bitirip küme düşen yeşil-siyahlılar, bu yıl da TFF 2. Lig’e tutunamadı. Beyaz Grup’taki dönemin son maçında Amed Sportif’e 2-1 mağlup olan Akhisarspor, üst üste 2. kere küme düşme acısı yaşayıp kendisini 14 yıl sonra 3. Lig’de buldu.

Akigo 4 yılda Avrupa Ligi’nden 3. Lig’e düşmüş oldu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*